Taşınırken bazı eşyalar ve içindeki malzemeler ne olacak nasıl taşınacak diye sorar dururuz.Bunlardan en önemlisi Taşınırken buzdolabı fişi kaç saat önce çekilir konusudur. Şehir içi evden eve nakliyat söz konusu olduğunda Buzdolabı fişi araca yüklenme anı gelene kadar çekilmeyebilir. İçinde bozulacak gıdalar var ise taşınma işlemi tamamlanmadan 15 dakika önce buzdolabı fişi çekilir.

Taşınırken Buzdolabı Buzluğundaki Gıdalar Bozulurmu ?

Günümüzde  asansörlü taşımacılık araçları olduğunda buzdolabı taşıma çok zor değil aslında. Ankara evden eve nakliyat firması olarak buzluk da dökülecek gıda malzemesi yok ise içindekileri çıkarmadan paketliyor ve o şekilde taşıyoruz.

Yaz aylarında havalar sıcak olduğundan buzlukta bulunan gıdaları muhafaza edemeyebilirsiniz. Bu yüzden buzluk,derin dondurucu gibi ev aletlerinin içinde bulunan gıdaları çıkarmadan taşıyabiliyoruz. Buzluk kapağı açılmadığı sürece şehir içi nakliyat esnasında sorun olmuyor.

Şehirler Arası Nakliyat Esnasında Buzdolabı Taşıma

Şehirler arası nakliyat esansında dolabınız ve buzluğu içinde buluna gıdaları boşaltmanız gerekir. Mesafe uzun olacağından içinde bozulabilecek gıdalar olmamalıdır. Size tavsiyemiz şehirler arası taşınacak iseniz bu tür gıdaları önceden tüketmenizdir.

Taşınırken Buzdolabı Fişi Ne Zaman Çekilmelidir ?

Derin Dondurucu İçindeki Gıdalar Nasıl Taşınır ?

Kurban bayramlarında genelde derin dondurucular et vb gıdalar ile dolar. Yaz aylarında bu gıdaları taşımanız ve muhafaza etmeniz zordur. Şehir içinde taşınırken derin dondurucularınızı iyice soğutun ve kapaklarını açmayın.Çok ağır olmadığı sürece içindekiler ile beraber ambalajlanır ve taşınır.

Şehirler arası nakliyat esnasında da  bu teknik kullanılabilir. Ancak sanayi buzu bir adıyla kuru buz yardımız ile de derin dondurucuların soğutma ömrünü uzatabilirsiniz. Kurubuz bulunduğunuz ilin sanayi bölgelerinde mevcuttur.

Taşınma Sonrası Buzdolabı Fişi Ne Zaman Takılmalıdır ?

Hemen hemen her taşınma sonrası sorulan soruların başında gelir. Taşınma sonrası buzdolabı fişi ne zaman takılmalıdır. Taşınma sonrası buzdolabı fişi 2 saat sonra takılabilir. Bunu sebebi taşınma esnasında buzdolabı gaz borularının içindeki gazın boşalma ve dönüşüm yapmama ihtimalidir. Gaz yerine oturmasını beklemek tavsiye edilir. Adana evden eve nakliyat hizmeti için bağlantıyı ziyaret ediniz.

Buzdolabı gaz deposuna gaz inmeden çalıştırmanız dolap motoruna vs  zarar vermesi muhtemeldir. Bu sebeple bir müdedet bekledikten sonra buzdolabı fişini takabilirsiniz.